Kontakta oss

Vill du veta mer eller finns det något som är oklart? Eller skulle du vilja ge feedback eller föreslå samarbete? Tveka inte att kontakta oss!

Kundtjänst och våra experter är tillgängliga på vardagar mellan kl. 10 och 15.

Kontorets e-postadress: toimisto@opintokeskussivis.fi

Utbildningar som genomförs i samarbete mellan Studiecentralen Sivis och medlemsorganisationer planeras och rapporteras via Sivisverkko. Vår kundtjänst hjälper med frågor om användning av Sivisverkko och andra ärenden relaterade till utbildningsgenomförande. Du kan även lämna en förfrågan genom formuläret nedan.

Kontaktinformation för personalen

    Filter the groups
    • Opintokeskus Siviksen nuolikuvio.

      Kirsi Ahonen

      sakkunnig

      040 717 7012

      kirsi.ahonen@opintokeskussivis.fi

    • Henkilökuva Marion Fields

      Marion Fields

      sakkunnig

      040 350 4500

      marion.fields@opintokeskussivis.fi

    • Milla Haglundin henkilöstökuva.

      Milla Haglund

      hr- och projektledningskoordinator

      050 551 3992

      milla.haglund@opintokeskussivis.fi

    • Henkilökuva Tiia Herlevi

      Tiia Herlevi

      utbildningsassistent

      040 839 8777

      tiia.herlevi@opintokeskussivis.fi

    • Henkilökuva Milla Holmberg

      Milla Holmberg

      sakkunnig

      050 3369686

      milla.holmberg@opintokeskussivis.fi

    • Henkilökuva Anne Ilvonen

      Anne Ilvonen

      kommunikations- och innovationschef

      050 587 9423

      anne.ilvonen@opintokeskussivis.fi

    • Henkilökuva Eeva Jeronen

      Eeva Jeronen

      sakkunnig

      040 717 7015

      eeva.jeronen@opintokeskussivis.fi

    • Henkilökuva Jussi Keskitalo

      Jussi Keskitalo

      sakkunnig

      040 717 7017

      jussi.keskitalo@opintokeskussivis.fi

    • Henkilökuva Satu-Päivikki Lehtonen

      Satu-Päivikki Lehtonen

      förvaltningschef

      040 673 5756

      satu-paivikki.lehtonen@opintokeskussivis.fi

    • Henkilökuva Virpi Markkanen

      Virpi Markkanen

      sakkunnig

      050 374 5869

      virpi.markkanen@opintokeskussivis.fi

    • Henkilökuva Meri Norola

      Meri Norola

      sakkunnig, nätpedagog

      040 717 7020

      meri.norola@opintokeskussivis.fi

    • Henkilökuva Raisa Omaheimo

      Raisa Omaheimo

      sakkunnig

      050 550 2447

      raisa.omaheimo@opintokeskussivis.fi

    • Henkilökuva Susanna Plathan

      Susanna Plathan

      utbildningschef

      0400 950 180

      susanna.plathan@opintokeskussivis.fi

    • Henkilökuva Antero Pohjatalo

      Antero Pohjatalo

      sakkunnig

      040 720 5745

      antero.pohjatalo@opintokeskussivis.fi

    • Henkilökuva Elisa Rasinkangas

      Elisa Rasinkangas

      Kommunikations- och evenemangskoordinator

      050 313 5345

      elisa.rasinkangas@opintokeskussivis.fi

    • Henkilökuva Heidi Ristolainen

      Heidi Ristolainen

      sakkunnig

      040 738 1702

      heidi.ristolainen@opintokeskussivis.fi

    • Henkilökuva Sanna Saarimaa

      Sanna Saarimaa

      sakkunnig

      050 307 0519

      sanna.saarimaa@opintokeskussivis.fi

    • Henkilökuva Marita Salo

      Marita Salo

      verksamhetsledare, rektor

      050 536 1913

      marita.salo@opintokeskussivis.fi

    • Henkilökuva Kaisamari Sundström

      Kaisamari Sundström

      kommunikationsspecialist

      040 717 7021

      kaisamari.sundstrom@opintokeskussivis.fi

    • Henkilökuva Ville Särkelä

      Ville Särkelä

      sakkunnig

      050 560 5133

      ville.sarkela@opintokeskussivis.fi

    • Henkilökuva Annika Tahvanainen-Jaatinen

      Annika Tahvanainen-Jaatinen

      sakkunnig

      040 717 7019

      annika.tahvanainen-jaatinen@opintokeskussivis.fi

    • Henkilökuva Tiina Tanskanen-Kudjoi

      Tiina Tanskanen-Kudjoi

      sakkunnig, nätpedagog

      050 550 2377

      tiina.tanskanen@opintokeskussivis.fi

    • Henkilökuva Mari Toivonen

      Mari Toivonen

      kommunikationsspecialist

      046 922 0021

      mari.toivonen@opintokeskussivis.fi

    • Henkilökuva Johanna Tuomi

      Johanna Tuomi

      ledningens assistent

      040 717 7022

      johanna.tuomi@opintokeskussivis.fi

    • Henkilökuva Anu Törrö

      Anu Törrö

      mediaplanerare

      040 717 7013

      anu.torro@opintokeskussivis.fi

    • Henkilökuva Erkki Ukkola

      Erkki Ukkola

      sakkunnig, nätpedagog

      050 313 6006

      erkki.ukkola@opintokeskussivis.fi

    • Henkilökuva Henriikka Vainio-Östergård

      Henriikka Vainio-Östergård

      projektmedarbetare

      040 053 7262

      henriikka.vainio-ostergard@opintokeskussivis.fi

    • Henkilökuva Mia Valanne

      Mia Valanne

      sakkunnig

      050 435 1088

      mia.valanne@opintokeskussivis.fi