Kontakta oss

Vill du veta mer eller finns det något som är oklart? Eller skulle du vilja ge feedback eller föreslå samarbete? Tveka inte att kontakta oss!

Vi är tillgängliga under sommaren på vardagar mellan kl. 10 och 14.30.

Kundtjänst e-postadress: toimisto@opintokeskussivis.fi

Utbildningar som genomförs i samarbete mellan Studiecentralen Sivis och medlemsorganisationer planeras och rapporteras via Sivisverkko. Vår kundtjänst hjälper med frågor om användning av Sivisverkko och andra ärenden relaterade till utbildningsgenomförande. Du kan även lämna en förfrågan genom formuläret nedan.

Kontaktinformation för personalen

  • Kirsi Ahonen henkilökuva.

    Kirsi Ahonen

    sakkunnig

    040 717 7012

    kirsi.ahonen@opintokeskussivis.fi

  • Henkilökuva Marion Fields.

    Marion Fields

    sakkunnig

    040 350 4500

    marion.fields@opintokeskussivis.fi

  • Milla Haglundin henkilöstökuva.

    Milla Haglund

    HR- och projektledningskoordinator

    050 551 3992

    milla.haglund@opintokeskussivis.fi

  • Tiia Herlevi henkilökuva.

    Tiia Herlevi

    utbildningsassistent

    040 839 8777

    tiia.herlevi@opintokeskussivis.fi

  • Henkilökuva Anne Ilvonen.

    Anne Ilvonen

    kommunikations- och innovationschef

    050 587 9423

    anne.ilvonen@opintokeskussivis.fi

  • Henkilökuva Jussi Keskitalo.

    Jussi Keskitalo

    sakkunnig

    040 717 7017

    jussi.keskitalo@opintokeskussivis.fi

  • Henkilökuva Satu-Päivikki Lehtonen.

    Satu-Päivikki Lehtonen

    förvaltningschef

    040 673 5756

    satu-paivikki.lehtonen@opintokeskussivis.fi

  • Henkilökuva Virpi Markkanen.

    Virpi Markkanen

    sakkunnig

    050 374 5869

    virpi.markkanen@opintokeskussivis.fi

  • Henkilökuva Meri Norola.

    Meri Norola

    sakkunnig

    040 717 7020

    meri.norola@opintokeskussivis.fi

  • Henkilökuva Raisa Omaheimo.

    Raisa Omaheimo

    sakkunnig

    050 550 2447

    raisa.omaheimo@opintokeskussivis.fi

  • Henkilökuva Susanna Plathan.

    Susanna Plathan

    utbildningschef

    0400 950 180

    susanna.plathan@opintokeskussivis.fi

  • Henkilökuva Antero Pohjatalo.

    Antero Pohjatalo

    sakkunnig

    040 720 5745

    antero.pohjatalo@opintokeskussivis.fi

  • Marika Pursiainen-Faye

    sakkunnig

    050 313 5345

    marika.pursiainen@opintokeskussivis.fi

  • Carolina Rebhan

    kommunikationsspecialist

    040 717 7021

    carolina.rebhan@opintokeskussivis.fi

  • Henkilökuva Heidi Ristolainen.

    Heidi Ristolainen

    sakkunnig

    040 738 1702

    heidi.ristolainen@opintokeskussivis.fi

  • Henkilökuva Sanna Saarimaa.

    Sanna Saarimaa

    sakkunnig

    050 307 0519

    sanna.saarimaa@opintokeskussivis.fi

  • Henkilökuva Marita Salo.

    Marita Salo

    verksamhetsledare, rektor

    050 536 1913

    marita.salo@opintokeskussivis.fi

  • Henkilökuva Ville Särkelä.

    Ville Särkelä

    sakkunnig

    050 560 5133

    ville.sarkela@opintokeskussivis.fi

  • Henkilökuva Annika Tahvanainen-Jaatinen.

    Annika Tahvanainen-Jaatinen

    sakkunnig

    040 717 7019

    annika.tahvanainen-jaatinen@opintokeskussivis.fi

  • Henkilökuva Tiina Tanskanen-Kudjoi.

    Tiina Tanskanen-Kudjoi

    sakkunnig

    050 550 2377

    tiina.tanskanen@opintokeskussivis.fi

  • Henkilökuva Mari Toivonen.

    Mari Toivonen

    kommunikationsspecialist

    046 922 0021

    mari.toivonen@opintokeskussivis.fi

  • Henkilökuva Johanna Tuomi.

    Johanna Tuomi

    ledningens assistent

    040 717 7022

    johanna.tuomi@opintokeskussivis.fi

  • Henkilökuva Anu Törrö.

    Anu Törrö

    sakkunnig

    040 717 7013

    anu.torro@opintokeskussivis.fi

  • Henkilökuva Mia Valanne.

    Mia Valanne

    sakkunnig

    050 435 1088

    mia.valanne@opintokeskussivis.fi